OBA PLASTİK

1986'dan bu yana
Plastik bizim adımız

Oba Plastik Kimya ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti. 1986 yılında ilk üretimine Balıkesir’in Edremit ilçesinde başlamış olup , Polietilen , Pvc şişe ve pet şişe üretimi ile sektörde yerini almıştır.

İlerleyen zamanlarda müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda ürettiği şişelerde kullanılan ve tamamlayıcı ürün olan kapakların üretimi de şart olmuştur.

Tedarikçi firma olmaktan çok çözüm ortağı olma hedefi ile yoluna devam eden Oba Plastik , 2009 yılında Manisa ve 2013 yılında  İzmir fabrikalarını da bünyesine katarak 3 ayrı fabrika ile üretim kapasitesini günden güne yükseltmektedir.

Arge Çalışmalarına Önem Veriyoruz

AR-GE çalışmaları ve eğitimler sayesinde amacımız sürekli kaliteli üretimi sağlamaktır.

Beautiful cheerful woman. Portrait of young girl stands in the office with employees at background.

OBA PLASTİK

Sürekli olarak kendimizi yeniliyoruz

Firma merkezimiz olan Edremit’te kozmetik ve temizlik ürünlerinin yanı sıra gıda ambalajı üretimi de mevcut bulunmaktadır.

Manisa fabrikamız, sektöründe lider olan bir yağ firmasına inhouse  üretim gerçekleştirirken , İzmir fabrikamız ağırlıklı olarak gıda sektörünün liderleri olan sirke ,limon suyu , şalgam,  yağ ve gazlı içecek , ayran, meyve suyu, turşu , zeytin, salça  üretimi yapan firmalara ambalaj tedarikçiliği ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Tüm bunların yanı sıra firmamız son yaptığı yatırımlar ile Edremit merkez fabrika ve İzmir fabrikada  preform üretimine de başlamıştır.

oba şişe
oba plastik preform

Oba Plastik Müşterilerinin  talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda elektronik ortamda tasarlanan şişelerinin kalıplarını Edremit fabrikasında kendi kalıphanesini kurarak , tasarımdan üretime eksiksiz bir şekilde üretim gerçekleştirmektedir.

Üretilen prototip şişelerin gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra , müşteri onayına sunulmasıyla endüstriyel üretime geçilmektedir.

Ürettiğimiz ambalaj malzemelerini, kendi filo araçlarımız ile taşımakta ve plastik ürünler için son derece etkili olan çevresel faktörlerin zararlarını en alt seviyeye indirmekteyiz.

Firmamız üretim sırasındaki kalite kontrol standardını çok yüksek tutarak hata payını oldukça düşürmek üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Ürettiğimiz ambalaj malzemelerini, kendi filo araçlarımız ile taşımakta ve plastik ürünler için son derece etkili olan çevresel faktörlerin zararlarını en alt seviyeye indirmekteyiz. Firmamız üretim sırasındaki kalite kontrol standardını çok yüksek tutarak hata payını oldukça düşürmek üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu amaçla; gerek AR-GE çalışmalarını gerekse personelin kalite kontrol eğitimlerini son derece özenli ilerletmektedir. Bu AR-GE çalışmaları ve eğitimler sayesinde amacımız sürekli kaliteli üretimi sağlamak, en düşük maliyetler ile hızlı ve etkili bir kalite kontrol sistemi oluşturmak,  işçi ve makine kayıp zamanlarını azaltıp üretimi artırmak hedeflerimize başarı ile ulaşmaktır.

Yenilikçi kimliğimiz sayesinde görselliğin yanında inovatif ambalaj üretimi ile fark yaratmayı güden firma, 2014 yılında Ambalaj Sanayicileri Derneğinin düzenlemiş olduğu AY- YILDIZLARI yarışmasında yetkinlik ve bronz olmak üzere 2 ayrı ödüle layık görülmüştür. Bronz ödülü kazanan 5 Litre EKO PET ambalajımız dünyada ilk defa üst üste dizilebilen özellikli bir ambalajdır . Bu özelliği ile birim maliyeti daha yüksek olan PE bidonlara bir alternatif oluşturmuştur. Ayrıca yetkinlik ödülüne layık görülen 5 litre kendinden kulplu şişemiz de Türkiye de ilk defa Oba Plastik tarafından üretilmiştir.

Şirketimizdeki kalite anlayışımız yenilikçi bir strateji ile yaptığımız yatırımlar sayesinde müşterilerimize minimum sürede maksimum hizmeti sağlamak üzerine kuruludur. Üretim prosesinin doğası gereği kaynaklanabilecek olan sorunları eğitimli personelimiz ile en alt seviyelere çekmiş durumdayız. Oba Plastik olarak ISO9001 ve HCCIP22000 kalite belgelerine sahibiz.

Sektörde her defasında aynı kaliteli  üretim ve hizmeti sağlayan , yasa ve mevzuatlara uygun , müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak  , müşteri beklentilerinin üstünde cevap veren , personel kalitesi ve işsağlığı – güvenliği süreçlerinde titizlikle davranan , sürekli iyileşme ve gelişme içerisin de kurumsallaşan OBA PLASTİK ,hizmetlerine devam etmektedir.